Adres

ul. Grzybowska 9, Warszawa

  • Home
  • Szczepienia przed podróżą

Szczepienia przed podróżą

Szczepienia przed podróżą, medycyna podróży Warszawa

Szczepienia ochronne to doskonały sposób na zabezpieczenie się przed problematycznymi chorobami, zarówno tymi sezonowymi, atakującymi wiosną lub jesienią, jak i egzotycznymi – podczas wyjazdów w egzotyczne rejony świata. Nasza klinika z lokalizacją w centrum Warszawy oferuje wszelkie szczepienia dla Ciebie i Twojej rodziny. W tym szczepienia turystyczne oraz szczepienia dla osób podróżujących do najdalszych zakątków świata.

Szczepienia sezonowe

Grypa to choroba, która atakuje nas każdej jesieni powodując, że jesteśmy skazani na wiele dni spędzonych w łóżku, z dala od pracy i życia rodzinnego. Powikłania po grypie bywają poważne, a z powodu mutacji wirusów nie zawsze jesteśmy na nie odporni, każdej jesieni zapadając na ciężką chorobę osłabiającą nasz organizm.

Jeśli jesteś osobą podatną na takie infekcje, chcesz zabezpieczyć się przed kolejnym sezonowym atakiem lub też pragniesz ochronić przed nim swoich bliskich – proponujemy Ci szczepienia przeciw grypie.

Stosujemy szczepionki VAXIGRIP firmy Sanofi Pasteur

Wybierając naszą klinikę w mieście Warszawa i decydując się na ochronę przeciwko grypie, otrzymujesz:
• trójskładnikowe inaktywowane szczepionki III generacji,
• bezpieczne i dobrze tolerowane,
• wysoce oczyszczone,
• zawierające martwe wirusy grypy lub ich fragmenty,
• wyróżniające się corocznie zmienianym składem szczepów wg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia WHO.
Szczepiąc się przeciw grypie raz w roku zyskujesz odporność, dzięki której nie zachorujesz. W ramach opłaty za szczepionkę otrzymasz też kwalifikację lekarską do szczepienia oraz jego wykonanie.

Szczepienia przed podróżą

Medycyna podróży to jedna z naszych specjalności, dlatego, jeśli wybierasz się na wczasy zagraniczne, a docelowym miejscem wyjazdu jest Egipt lub inny kraj egzotyczny (Azja, Afryka, Ameryka Południowa), skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty, jaką są szczepienia przed podróżą. Na specjalistyczną konsultację w placówce medycyny podróży, której finalnym etapem będzie wykonanie szczepienia warto zgłosić się na 2-3 miesiące przed planowanym wyjazdem. W trakcie wizyty lekarz medycyny podróży zaproponuje odpowiednie szczepienie, uwzględniając przy tym stan Twojego zdrowia, cel podróży oraz aktualną sytuację zdrowotną na świecie. Podpowiemy Ci, przed jakimi chorobami się zabezpieczyć i zaordynujemy szczepionki, które pozwolą Ci bezpiecznie spędzić czas w egzotycznym zakątku. Szczepienia dla podróżujących to szeroka gama szczepionek o różnorodnych wskazaniach. Centrum medycyny PROF MED oferuje zarówno szczepienia tropikalne, jak i stosowane profilaktycznie na coraz szerszą skalę szczepienia turystyczne.

Zalecane szczepienia przed wyjazdem do Egiptu i do innych egzotycznych rejonów świata (Azja, Afryka, Ameryka Południowa)

Medycyna podróży służy przede wszystkim bezpieczeństwu zdrowotnemu podczas pobytu poza granicami, ze szczególnym uwzględnieniem strefy tropikalnej i subtropikalnej, gdzie gorący klimat i odmienne warunki higieniczne sprzyjają rozwojowi poważnych chorób. Szczepienia na „choroby egzotyczne” pozwalają cieszyć się pełnym zdrowiem, a co za tym idzie także komfortowym wypoczynkiem. Szczepienia tropikalne mają za zadanie chronić podróżnych przed zapadaniem na choroby typowe dla określonych lokalizacji, na walkę z którymi – ze względu na miejsce zamieszkania – nasz system immunologiczny nie jest przygotowany. Szczepienia turystyczne koncentrują się także na chorobach nam znanych, ale coraz rzadziej spotykanych w cywilizacyjnie rozwiniętych częściach świata. Wybierając się na wycieczkę do egzotycznych krajów możesz wykonać szczepienia przed podróżą, które zabezpieczą cię przed zachorowaniem przez kilka lat na takie choroby jak:

• błonica,
• tężec,
• dur brzuszny,
• wirusowe zapalenie wątroby typu A i B
• poliometylis
• wścieklizna
• żółta gorączka
• zakażenia meningokokowe
• cholera

Kraje egzotyczne takie, jak kraje Azji, Afryki, Ameryki Południowej to inne drobnoustroje, na które Twój organizm nie jest odporny, dlatego wyjeżdżając narażasz się na różne przykre doświadczenia, za sprawą których możesz spędzić czas w łóżku zamiast korzystać z uroków wakacji czy podróży służbowej, poznając inną kulturę. Żeby tego uniknąć zapoznaj się z ofertą szczepień dla podróżujących.

Skontaktuj się z nami i umów na wizytę!

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerami telefonów
(0 22) 627 41 69 lub (0 22) 849 29 35 lub (22) 654 77 27

Szczepienia - Azja

Szczepienia - Afryka

Szczepienia – Ameryka Południowa